افزایش سرعت اندروید استودیو

اندروید24 اسفند 1398

اگر Android Studio برای شما سرعت مناسبی نداره و یا کنده میتونید طبق این آموزش پیش برید و همونطور که از عنوان پست مشخصه بهتون قول میدم که اندروید استودیو تون بهینه تر بشه و سرعت مناسب تری داشته باشه.

کاری که قراره انجام بدیم اضافه کردن مقدار Heap اندروید استودیو که به صورت پیش فرض حداکثر اندازش 128MB. البته این مقدار برای بعضی پروژه ها کاملا مناسب و مشکلی نداره, اما اگر پروژه های نسبتا بزرگی دارین یا از اندروید استودیو به صورت طولانی مدت استفاده میکنین و یا مشکل از مقدار RAM سیستمونه مطمئن باشین که افزایش اندازه heap اندروید استودیو کمک زیادی به رفع مشکل کندی میکنه.

برای شروع Android Studio رو اجرا کنین و از منو Help گزینه Edit Custom VM Options رو انتخاب کنید اگر بار اوله این فایل رو ویرایش میکنین ممکنه یه سوال بپرسه برای ساخت فایل, که باید گزینه Yes رو بزنین.

بعد از باز شدن فایل studio.vmoptions آپشن زیر رو به آخر فایل اضافه کنید:

-Xmx2g

مقدار 2g که بالا نوشته شده مخفف 2gigabytes در واقع اینطور تعریف کردیم که حداکثر مقدار heap میتونه تا 2 گیگا بایت باشه هرچند این مقدار میتونه بر حسب megabytes هم باشه. دقت کنید که مقداری که اینجا تعریف میکنین نباید به هیچ وجه بیشتر از نصف مقدار Ram سیستمتون بشه.

بعد از انجام تغییرات بالا فایل رو ذخیره کنید و Android Studio رو ریستارت کنید و از طریق Terminal اندروید استودیو دستور زیر رو وارد کنید:

jps -lvm

تنظیما های انجام شده در خروجی دستور مشخصه که اعمال شده:

Speed up Android Studio Performance

حالا نوبت به قسمت دوم کار میرسه که باید از طریق Settings سپس Preferences تیک گزینه show memory indicator رو بزنید:

کار تمومه با تغییرات انجام شده شاهد افزایش سرعت در اندروید استودیو خواهید بود.

حتما بخوانید

Please Post Your Comments & Reviews

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*